sk
news
Servisné služby Sanika group fungujú bez obmedzenia. V rámci individuálnych služieb nás neváhajte kontaktovať na +421 911 474 981. Sme tu stále s Vami...
logo

Novinky

Sanika group s.r.o.

Údržba vírivej vane a jej čistenie

news

Udržiavanie zdravej a čistej vody vo vírivej vani je spojené s niekoľkými faktormi, ktoré musia byť pravidelne dodržiavané. Všeobecne platí, že čím je vyššia teplota vody, tým sa rýchlejšie dvíha hygienická náročnosť vody a tým aj reakčná rýchlosť skazenosti vody kvôli nedostatku dezinfekcie či zlého pH.

Veľmi sa často sa rieši len pH a dezinfekcia vody, ale zabúda sa na jeden z najdôležitejších bodov v rámci hodnôt vody, a tým je jej zásaditosť. Zjednodušene povedané, dá sa hovoriť o tom, nakoľko je voda tvrdá, alebo príliš mäkká. Našim zákazníkom odporúčame v prvej fáze údržby vody riešiť najskôr alkalitu, potom pH a záverom širokospektrálnu dezinfekciu na bezchlórovej báze.

Všetky dezinfekčné a vonné prípravky, ktoré odporúčame do našich zariadení, môžu byť aplikované do vody aj v prípade užívania vírivky osobami s kožnými problémami ako sú ekzémy či lupienka. Všetky algicidné bezchlórové prípravky nevysušujú a nedráždia sliznicu a pokožku. Vírivé vane sú vybavené samočistiacimi technológiami, ktoré sa do určitého stupňa hygienického zaťaženia dokážu sami vyčistiť, avšak v prípade zvýšenej hygienickej náročnosti odporúčame vírivej vani pomôcť preventívnou údržbou.