sk
news
logo

Novinky

Sanika group s.r.o.

Sedíte veľa pri práci? Tieto zaručené rády Vám pomôžu vyhnúť sa bolesti.

news

Mnohí z nás pociťujú aktuálnu situáciu na vlastnom tele vďaka absencii pohybu a hodinám strávenými pred počítačom. Pri práci na ňom najviac trpí naše svalstvo a kĺby, keďže je prakticky nemožné celý čas udržiavať správny postoj. Bolesť je spôsob, ktorým telo s nami komunikuje a je dôležité aby sme ho vypočuli.

Vymedzte si pravidelné prestávky a doprajte si pohyb

Ľudia boli od nepamäti v pohybe a je taká popularita sedavých povolaní je len výdobytkom modernej doby. Naše telo je stále uspôsobené na pravidelný pohyb a fyzickú záťaž a aby sme ho udržali v kondícii je dôležité mu tieto veci dopriať. Zvážte nejaké formy aktivít, ktoré budú kompenzovať pasívne pracovné tempo. Ideálne sú aktivity, ktoré nielen zvyšia tepovú frekvenciu ale aj predĺžia svaly a preto je po akejkoľvek športovej aktivite nutné strečovať sa. Skúste beh alebo tí, ktorých trápia kolená ocenia cyklistiku, plávanie alebo zostavy jógy.

Upravte si pracovnú stanicu

Stôl a stolička sú pomerne limitujúce kusy nábytku, no to neznamená, že neexistuje priestor na inovácie. Skúste si obrazovku vyložiť na pár kníh, tým pádom zmiernite uhol, pod ktorým monitor sledujete a zásadne odľahčite krčné stavce ale aj zvyšok chrbtice. Poprípade si na niektorý pracovný cyklus vyložte počítač na poličku či barový stôl a pracujte postojačky, vaše telo sa Vám poďakuje.

Doprajte si domácu vírivku

Pobyt vo vírivke je súčasťou rekonvalescencie akéhokoľvek vrcholového športovca. Vďaka kombinácii horúcej vody a vhodne umiestnených vodných trysiek môžete profitovať z hydromasáže aj Vy. Vďaka hĺbkovej masáže, ktorej sú dnešné domáce vírivé vane schopné, môžete efektívne uvoľniť celé telo aj myseľ. Napätie z Vašich svalov zmizne, správne sa prekrvia a bolesť zmizne. Pobyt vo vírivke naviac stimuluje produkciu hormónu endorfín, ktorý patrí medzi hormóny produkujúce pocity šťastia, vyrovnanosti a pokoja. Pravidelný pobyt vo vírivke teda nemá len blahodárne účinky na telo, ale aj myseľ. Domáce vírivky Canadian Spa International disponujú tými najmodernejšími hydromasážnymi technológiami, ktoré budete mať prístupné na dotyk prsta a to všetko za tichého chodu, jednoduchej údržby a nízkych prevádzkových nákladov.