sk
news
Servisné služby Sanika group fungujú bez obmedzenia. V rámci individuálnych služieb nás neváhajte kontaktovať na +421 911 474 981. Sme tu stále s Vami...
logo

Novinky

Sanika group s.r.o.

Vírivka ako funkčný doplnok do menších priestorov

news

Disponujete menším miestom v interiéri alebo na záhrade a ešte stále ste preň nenašli vhodné využitie? Vírivé vane značky Canadian Spa International slúžia nielen ako oáza pokoja ale aj vhodný estetický doplnok. S malou vírivkou je možné jednoducho vytvoriť domáce kúpele. Ako na to, sa dozviete nižšie v článku.

Dôležitá je správna priestorová orientácia

Na vytvorenie domácich kúpeľov potrebujete nielen samotnú vírivku ale aj kúsok priestorovej predstavivosti. Je dôležité v okolí vírivej vane vytvoriť prostredie, v ktorom sa budeme cítiť bezpečne a príjemne.

Vytvorte si vo vírivke súkromie

Nezáleží na tom či si vírivku domov nainštalujete na terase, v záhrade či predzáhradke ale na tom, či v nej budete mať súkromie. Vybudovaním jednoduchej optickej bariéry dosiahnete jednoducho očakávaný výsledok. Môže to byť konvenčný múr ale aj prehradzovacie materiály ako savanská tráva, rákosie, drevená stena alebo živý plot. Pri živých plotoch je príjemnou variantou napríklad použitie borievok.

Zasaďte v okolí okrasné rastliny

Rastlín a kvetín nikdy nie je príliš a vaše novonadobudnuté kúpele rozhodne skrášli trochu nainštalovanej zelene. Je dobré vybrať si vhodnú kombináciu sezónnych a celoročných rastlín tak, aby v lete kvitli a príjemne rozvoniavali okolie vírivky a v zime jemne dopĺňali luxusnú estetiku. Pri osádzaní rastlín môžete využiť aj novopostavený múr či plot.

Majte pevnú pôdu pod nohami

Toto môže znieť ako klišé alebo niečo, čo je každému úplne jasné. Opak je však pravdou a stále pripomíname, že je dôležité pred položením vírivky plochu pod ňou správne vyrovnať. Častokrát sa stáva, že aj opticky rovná plocha v skutočnosti nie je vodorovná, čo Vás môže časom znervózňovať a zásadne ovplyvňovať radosť z času stráveného relaxom.